Verstappen: Renault motoru büyük bir sorun

Max Verstappen, Renault motorunun rakiplerine göre çok daha yavaş olduğunu ve bunun da şampiyonada işlerini kötüleştirdiğini söyledi.

Verstappen: Renault motoru büyük bir sorun Formula1

Avusturya’da kazanmasına rağmen bir sonraki hafta Silverstone’da Ferrari ve Mercedes’in özellikle düzlüklerde kendilerinden 1 saniye daha hızlı olduğunu ifade eden Hollandalı pilot, Formula 2 benzetmesi yapmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Şu an griddeki en iyi şasiye sahip olduğumuzu düşünüyorum, eğer aracımızda Ferrari veya Mercedes motoru olsaydı, bizi pist üstünde göremezlerdi.

“Özellikle güncellemelerin ardından bu iki takım farkı çok daha büyük bir seviyeye getirdi ve Silverstone’da da görüldüğü gibi düzlüklerde artık büyük bir fark var.

“Almanya’da da çok uzun düzlükler var ve yine durumun Silverstone’daki gibi olmasını bekliyorum, ama tabii ki hiçbir şey önceden belli olmuyor. Bir güvenlik aracı veya yağmur ile çok daha iyi bir sonuç alabiliriz.

“Bu yarışların ardından Macaristan, Singapur ve Meksika’da tekrar rekabetçi olabileceğimizi düşünüyorum. Neler olacağını göreceğiz, umarım sene sonuna kadar biraz daha iyi duruma gelebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.