Horner: Artık en iyi motor Ferrari’de

Red Bull patronu Christian Horner, Ferrari’nin son yıllardaki büyük gelişiminin ardından artık motor anlamında Mercedes’in önüne geçtiğini söyledi.

Horner: Artık en iyi motor Ferrari’de Formula1

Ferrari V6 döneminden bu yana en çok zorlandığı Silverstone’da üstün bir performansla kazanırken, Vettel de sıralama turlarında Hamilton’ın sadece 0.044 saniye gerisinde yer almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Artık motor karşılaştırmalarının Ferrari baz alınarak yapılacağını düşünüyorum. Mercedes’in önüne geçtiler ve en iyi motor onlarda.

“Bunu sadece Ferrari’de değil, aynı motoru kullanan Haas ve Sauber’de de görüyoruz. İki takım da geçen seneye göre çok büyük bir adım atmış durumdalar ve bundan motorun payı çok büyük.

“Renault adına işler biraz zor gidiyor. Bunu Silverstone’da da bir kez daha görmüş olduk. Honda kararından pişman değiliz.

“Tabii ki Honda’nın da ön gruba yetişmesi için hala yapması gereken çok iş var, ama onlara güveniyoruz ve başarılı bir ortaklık olacağına inancımız tam.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.