Kubica: 2012 için Ferrari ile anlaşmıştım

Williams’ın geliştirme pilotu Robert Kubica, ralli kazasından önce 2012 yılı için Ferrari ile anlaşmaya vardığını açıkladı.

Kubica: 2012 için Ferrari ile anlaşmıştım Formula1

Alonso ile birlikte yarışacak olan ve Ferrari anlaşan Polonyalı pilot, sonrasında geçirdiği talihsiz kaza ile F1’den uzaklaşmak zorunda kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kubica şöyle konuştu.

“Her genç pilotun hayalleri vardır. Benim de vardı bunlar sırasıyla F1’e girebilmek, sporda kendini kanıtlamak ve son olarak da ya dünya şampiyonu olmak ya da Ferrari pilotu olmaktır.

“Ben 2012 yılında Ferrari pilotu olmaya çok yaklaşmıştım, ama geçirdiğim kazanın ardından bu ihtimal ortadan kalkmış oldu.

“Çok zorlu bir tedavi sürecinden geçtim. Yaklaşık 16-18 ay sürdü ve tekrar bu seviyeye gelebileceğimden bile emin değildim.

“Formula 1’de yarışamayacağımı bilmek zaten çok zordu, ama bunun yanında Ferrari ile anlaşmama rağmen bu şansı kaçırmak benim hayatımın en acı tecrübelerinden biri olmuştu.

“Ne yazık ki bu kazanın bedelini çok ağır ödedim. Şimdi tekrar Formula 1’de kendime bir şans yaratmak istiyorum. Neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.