Hulkenberg: Şampiyonadaki rakibimiz Haas, McLaren değil

Nico Hulkenberg, Haas’ın McLaren’den sadece 3 puan fazlası olmasına rağmen, kendilerini için en büyük tehdidi Amerikan takımının oluşturduğunu ve McLaren’den çekinmediklerini söyledi.

Hulkenberg: Şampiyonadaki rakibimiz Haas, McLaren değil Formula1

Geride kalan 10 yarışta 70 puan toplayan Renault’yu 19 puan geriden Haas takip ederken, Amerikan takımı son yarışlarda oldukça rekabetçi gözükmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Son yarışlara baktığımızda Haas’ın çok formda olduğunu ve görüyoruz. McLaren ise sezon başındaki performansından giderek uzaklaşıyor.

“Haas’ı daha çok ciddiye alıyoruz, çünkü oldukça hızlılar ve bunu özellikle son yarışta net şekilde gösterdiler.

“Bu seviyeye nasıl geldikleri beni çok ilgilendirmiyor, sadece şu an çok hızlılar ve onların önünde kalmak için elimizden geleni yapmalıyız.

“Avusturya’da aldıkları sonuç harikaydı ve birçok puanı ceplerine atmayı başardılar. Onlarla mücadele edebilmemiz için bizim de sürekli puan barajında olmamız gerekiyor. Momentum sene başından beri sürekli değişiyor, ama gerçek olan bir şey var ki çok hızlılar.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.