Ricciardo: 1 numaralı pilot olmayı kafaya takmıyorum

Daniel Ricciardo, sözleşme görüşmelerinde bir numaralı pilot olmak gibi bir maddesi olmadığını ve sadece işini yapmak istediğini söyledi.

Ricciardo: 1 numaralı pilot olmayı kafaya takmıyorum Formula1

Mercedes ve Ferrari’nin kendisi ile yeterince ilgilenmemesinin ardından Red Bull’da kalması beklenen Avustralyalı pilotun kararını kısa süre içinde vermesi bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“1 numaralı pilot olmayı herkes ister, ben de isterim, ama açıkçası böyle bir şeye ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum.

“Max de harika bir pilot ve çok iyi yarışlar çıkarıyor. Ben Monaco’dan sonra birçok şanssızlık yaşadığım için güzel yarışları sonuca yansıtamadım.

“Şu an Red Bull ile görüşmelerimiz sürüyor. Kesinlikle 1 numaralı pilot olmak gibi bir maddem yok. Bu işin en kısa zamanda hallolmasını istiyorum.

“Önümde çok bir seçenek yok. Ben de sizler gibi bir an önce bu konunun çözülmesini istiyorum. Böylece kalan yarışlara kafam daha rahat gidebilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.