Vettel: Aracı geliştirmeye devam etmeliyiz

Sebastian Vettel, takımlarda ve pilotlarda lider olmalarına rağmen hala aracı geliştirip, rakiplerine baskı oluşturmaları gerektiğini söyledi.

Vettel: Aracı geliştirmeye devam etmeliyiz Formula1

Mercedes’in yıllardır en güçlü araç olduğu Silverstone’da kazanarak Ferrari’nin ne kadar formda olduğu bir kez daha gösteren Alman pilot, gidişattan memnun.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Sezonun sonuna kadar aracımızı geliştirmeye devam etmeliyiz. Şu an için harika bir aracımız var ve en önemlisi de bütün pist türlerinde rekabetçi olmayı başardık.

“Yine de bu sezonun en kilit noktası geliştirme savaşı olacaktır. Ancak bu şekilde diğerleriyle savaşmak için elimizde bir şey olur ve bunu da iyi şekilde kullanabilirsek, sene sonunda şampiyonluk mümkün olabilir.

“Şimdi Almanya’da kendi seyircim önünde yarışacağım ve oldukça heyecanlıyım. Umarım güzel bir sonuç alıp onlarla birlikte kutlayabiliriz.

“Sene sonunda hala en üstte olmak istiyorsak, her şeyimizle savaşmaya devam etmeliyiz. Bu konuda takımıma güveniyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.