Whiting: Almanya’da da 3 DRS noktası olacak

Formula 1 yönetimi bu sezon içinde başlattığı 3.DRS ekleme geleneğinin Almanya’da da devam edeceğini açıkladı.

Whiting: Almanya’da da 3 DRS noktası olacak Formula1

Charlie Whiting yaptığı açıklamada gelecek hafta yapılacak olan Almanya Gp’sine 3.bir DRS alanının ekleneceğini belirtirken, bunun ana düzlüğe bir ekleme şeklinde olacağını söyledi.

2 yıllık aranın ardından Formula 1’e tekrar dönen Hockenheim pistinde eski yıllarda heyecanlı yarışlar izlenirken, geçiş anlamında da oldukça keyifli pistlerden birisi olmayı başarmıştı.

1 -2 ve 5 ile 6.virajlar arasında ki mevcut DRS noktalarına bir yenisinin daha gelmesiyle geçişlerin de artması hedeflenirken, bunun nasıl bir etki yaratacağı yarışta daha iyi görülecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Whiting şöyle konuştu.

“6.viraja kalan olan uzun düzlükteki DRS alanını uzattık ve bu sayede öndeki araca daha çok yakınlaşılması planlandı. Umarım yarışa keyif katabilir.”

Bu uygulama ile birlikte bu sezon Avustralya, Kanada, Avusturya ve Silverstone’dan sonra 5.kez üçüncü DRS noktası eklenmiş oldu.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.