Bottas yaşanan temaslardan dolayı endişeli değil

Valtteri Bottas, son iki yarışta Ferrari pilotlarının kendilerine temas etmesi sonrasında gelecekle ilgili bir endişesinin olmadığını söyledi.

Bottas yaşanan temaslardan dolayı endişeli değil Formula1

Paul Ricard’da Vettel Fin pilota temas edip gerilere düşmesine neden olurken, Silverstone’da ise Raikkonen Hamilton’a çarpmış ve İngiliz pilotun son sıraya gerilemesine neden olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Açıkçası yaşanan olayların bilinçli şekilde olmadığını farkındayım ve bu yüzden sonraki yarışlar için de bir endişem yok.

“Ferrari ile birlikte yarışlara sürekli arka arkaya başlıyoruz ve bu kadar yakın mücadelede temasların olması bazen kaçınılmaz hale geliyor.

“Genel olarak baktığımızda bu temasların sene boyunca sadece birkaç kez olduğunu görüyporuz. Bu yüzden büyütmenin anlamı yok, ama ne yazık ki son zamanlarda bunlardan çok zarar gördük.

“Aynı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. İlerleyen yarışlarda iki tarafın da bu konuda daha dikkatli olacağına eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.