Vandoorne: Geleceğimle ilgili bir endişem yok

Stoffel Vandoorne, sezon boyunca Fernando Alonso’nun gerisinde kalmasına rağmen, 2019 koltuğunu hak ettiğini takıma gösterdiğini söyledi.

Vandoorne: Geleceğimle ilgili bir endişem yok Formula1

Geride kalan 10 yarışta Fernando Alonso 40 puan toplamayı başarırken, Belçikalı pilot ise istikrarsız geçen bu periyotta sadece 8 puan alabildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vandoorne şöyle konuştu.

“Yılın bu zamanlarında artık herkes herkesle konuşmaya başlıyor ve bu şekilde de dedikodular ortaya çıkıyor.

“Çok sayıda pilot Formula 1’e girmek istiyor ve bunun yanında şu an için mevcut pilotlar arasında da yer değişiklikleri oluyor. Bu yüzden her gün farklı haberlerin çıkması normal.

“Yine de ben bu sene takıma faydalı olduğumu ve 2019 koltuğunu hak ettiğimi gösterdiğimi düşünüyorum. Açıkçası bu konuda kendime güvenim tam.

“Geride kalan bir buçuk senede ne yazık ki istediğim sonuçları alamadım, ama çabamdan ve yaptıklarımdan memnunum. Bu zorlu süreçte sorunlarla başa çıkma konusunda iyi bir iş çıkardım ve bu yaklaşımla daha iyi bir pilot haline geldiğimi hissediyorum.

“İkinci sezonlar ilkine göre hep daha zordur. Ben de bunun baskısını hissediyorum, ama her şeyin kontrolüm altında olduğunu söyleyebilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.