Ricciardo: Honda kararı duygusal anlamda alınmadı

Daniel Ricciardo, Red Bull’uın Honda ile anlaşmasında Renault ile aradaki kötü ilişkinin rol oynamadığını, sadece Japon üreticinin daha iyi olacağının düşünülmesinden kaynaklandığını söyledi.

Ricciardo: Honda kararı duygusal anlamda alınmadı Formula1

12 yıldır Fransız üretici ile çalışan ve bu süreçte çok sayıda şampiyonluk kazanan Milton Keynes merkezli takım, buna rağmen Fransız motor üreticisi ile de sorun yaşadığını açıklamaktan çekinmiyordu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Açıkçası bu konu takım içinde çok konuşuldu ve herkes bu kararın gerekçelerini biliyor.

“Sadece şunu anlamamız gerekiyor ki Honda anlaşması duygusal anlamda verilen bir karar değildi. Kimse ‘Renault ile işler hiç iyi gitmedi, hadi değişikliğe gidelim’ şeklinde bir şey söylemedi.

“Takımdakiler bu konu ile ilgili ödevlerini en iyi şekilde yaptılar ve bu doğrultuda Honda’nın gelişim açısından daha iyi durumda olduğuna karar verildi.

“Benim de takımda kalmam için herkes sürekli desteğini göstermeye devam ediyor. Bu projeye çok inanıyorlar ve Honda’nın gelecek yıllarda daha iyi olacağına olan inançları tam. Neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.