Webber: Ricciardo için en iyisi takımda kalması

Eski Formula 1 pilotu Mark Webber, Daniel Ricciardo’nun kariyeri açısından en önemli hamlenin takımda kalmaya devam etmek olduğunu söyledi.

Webber: Ricciardo için en iyisi takımda kalması Formula1

Gelecek sezonun takım kadroları için en kritik isimlerden olan Avustralyalı pilot, vereceği kararla birçok takımın da durumunu netleştirecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Webber şöyle konuştu.

“Açıkçası Ricciardo’nun takımda kalmasının kendisi için daha iyi olacağını düşünüyorum. Bu sözleşme kaç yıllık olur bilmiyorum, ama bunu en kısa sürede göreceğiz.

“Sanırım şu an Hamilton’ın ne yapacağı da çok belirleyici olacaktır. Henüz Mercedes ile sözleşme yenilemedi ve o takımda kalırsa, Ricciardo da kalacaktır.

“Ben de kendisiyle konuştum ve ona takımda kalmasının kendisine daha çok yarayacağını söyledim. Farklı bir takımda bu kadar değer görmesi mümkün olmayabilir.

“Şu an için kazanan takımların kadroları muhtemelen aynı kalacaktır, diğer seçenekler içinde de en güçlüsü Red Bull.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.