Gasly: Sauber’de Ferrari motoru büyük fark yaratıyor

Pierre Gasly, Sauber’in Ferrari motoru ile birlikte temposunun çok arttığını ve kalan yarışlarda onları arkalarında tutmanın zor olacağını söyledi.

Gasly: Sauber’de Ferrari motoru büyük fark yaratıyor Formula1

Toro Rosso geride kalan 10 yarış sonunda 19 puanla 8.sırada yer alırken, Alfa Romeo Sauber ise sadece 3 puan gerilerinde bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gasly şöyle konuştu.

“Sauber özellikle son bölümlerde oldukça hızlı, mevcut paketleriyle onları geride bırakmamız biraz zor gözüküyor.

“Şasi olarak onlardan hala daha iyi olduğumuzu düşünüyorum, ama motor ve güç ünitesi olarak bizden çok daha iyi durumdalar. Ferrari bu konuda büyük bir gelişim kaydetti.

“Önümüzdeki yarışlarda Bahreyn ve Monaco’da oluğu gibi elimize geçen fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Ancak bu şekilde iyi puanlar alabiliriz.

“Haas’ın da bu sezon çok hızlı olduğunu görüyoruz. Onlarda da Ferrari motoru var, bu da bize işimizin ne kadar zor olduğunu gösteriyor. Umarım son 11 yarışta mümkün olduğunca çok puan alıp, Sauber’in önünde kalabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.