Hulkenberg: Hockenheim’ın geri dönmesi harika oldu

Nico Hulkenberg, 2 yıllık aranın ardından tekrar takvime giren Hockenheim Gp’sinin kendisi için çok özel geçeceğini söyledi.

Hulkenberg: Hockenheim’ın geri dönmesi harika oldu Formula1

Geçen sene Nurburgring’in de ekonomik sorunlardan dolayı yarışa ev sahipliği yapamaması ile birlikte Almanya’ya Formula 1’e ara vermişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Almanya Gp’sinin tekrar takvime girmesinden dolayı çok mutluyum.

“Kendi ülkenizde yarışmak her zaman fazladan bir motivasyon verir ve ben de bunu en iyi şekilde kullanmak istiyorum. Hafta sonunun her anından keyif almaya çalışacağım.

“Çoğu pilot ve takım sene içinde kendi evinde yarışma şansı buluyor. Geçen sene ne yazık ki bu benim için geçerli olmamıştı. Şimdi üzerimde iyi bir sonuç için baskı hissediyorum, ama umarım sorunsuz bir hafta sonu olur.

“Yarışa kadar sıralama turundaki hızımızı arttırmamız gerekiyor. Artık orta sıralarda farklar iyice azaldı ve yarışa güzel bir yerden başlamak, iyi puanlar için de çok kritik bir rol oynuyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.