Steiner: Artık orta grup kalmadı

Guenther Steiner, Sauber’in de artık diğerleriyle mücadele etmeye başlamasının ardından orta grup kavramının bittiğini, öndekiler ve diğerleri olduğunu söyledi.

Steiner: Artık orta grup kalmadı Formula1

Öndeki takımların ardından Renault 70 puanla başı çekerken, Sauber ise 16 puanla 9.sırada yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Steiner şöyle konuştu.

“Kış testlerinin ardından orta grubun en hızlısı olduğumuzu düşünüyorduk, ama ne yazık ki bunu istediğimiz gibi sonuca çeviremedik.

“Artık herkes rekabetçi ve iyi puanlar almak için kusursuz hafta sonlarına ihtiyacınız oluyor. Öndeki üç takımın ardından herkes birbirine çok yakın ve orta grup kavramı kalmadı.

“Araçta çok iyi bir potansiyel olduğunu biliyoruz ve bunu son yarışlarda da en iyi şekilde göstermeyi başardık. Hala 4.’lüğün mümkün olduğunu düşünüyorum.

“Bunu başarırsak çok harika olur, ama oldukça güçlü rakiplerimiz olduğunun farkındayız ve ne olursa olsun sezonu gururlu bitirmek istiyoruz.

“Sezon sonuna kadar elimizden geleni yapacağız. Umarım sorunsuz yarışlar çıkarıp, iyi puanlar alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.