Sainz: Hockenheim’da yarışmak çok eğlenceli

Carlos Sainz, tekrar Formula 1 takvimine giren Hockenheim’ın sevdiği bir pist olduğunu ve yarışı heyecanla beklediğini söyledi.

Sainz: Hockenheim’da yarışmak çok eğlenceli Formula1

Bir senelik aranın ardından takvime tekrar giren Almanya Gp’si, her zaman keyifli yarışlara ev sahipliği yapmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Almanya’da tekrar yarışacağım için çok mutluyum. Burada aynı zamanda güncellemelerimiz de olacak ve bu yüzden de oldukça heyecanlıyız.

“Daha önce alt serilerde Hockenheim’da kazanmıştım ve burada iyi anılarım olduğunu söylemeliyim. Aynı zamanda Nico’da kendi evinde yarışmış olacak, bu yüzden ikimiz için de güzel bir yarış olmasını bekliyorum.

“Çok sayıda uzun düzlük ve hızlı virajı olan bir pist, yüksek downforce ile birlikte bu virajlarda çok daha hızlı olacağız.

“Takımlar şampiyonasında da diğerleri ile arayı açmak istiyoruz. Haas özellikle son yarışlarda gayet hızlıydı ve onların önünde kalmak için burada çok iyi bir sonuca ihtiyacımız var.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.