Briatore: Şampiyonluk adayım Hamilton

Flavio Briatore, bu sezon şampiyonluk yarışının her zamankinden daha çekişmeli geçeceğini düşünürken, favorisinin Hamilton olduğunu söyledi.

Briatore: Şampiyonluk adayım Hamilton Formula1

Geride kalan 10 yarış sonunda Vettel 171 puanla şampiyonayı lider götürürken, İngiliz pilot ise rakibini 8 puan geriden takip ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Briatore şöyle konuştu.

“Mercedes’in son iki yarıştaki kötü şansının da yardımıyla Ferrari biraz daha öne çıktı ve liderliğe yükseldiler.

“Ferrari’nin ve Vettel’in hala kazanmak için iyi bir şansı var, ama bu ancak Hamilton hata yapmaya devam ederse gerçekleşir. Aksi takdirde favori değiller.

“Hamilton bana göre Vettel’den daha iyi durumda ve iyi bir ritim bulduğunda işleri ne kadar kolaylaştırdığını görüyoruz. Sebastian ise sürekli araçla savaşmak zorunda kalıyor.

“Eğer Ferrari Raikkonen’in yerine Leclerc’i takıma getirmezse bir daha takımlar şampiyonu olamayabilirler. Bana kalırsa bu riski almaları gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.