Ricciardo: Hockenheim’dan her zaman keyif aldım

Daniel Ricciardo, son yarışlardaki kötü şansını Almanya’da döndürmek istediğini ve Hockenheim’ın çok sevdiği bir pist olduğunu söyledi.

Ricciardo: Hockenheim’dan her zaman keyif aldım Formula1

Monaco Gp’sinin ardından sıralama turlarında ve yarışlarda takım arkadaşı Verstappen ile aynı tempoyu tutturamayan Avustralyalı pilot, çok sayıda şanssızlık yaşamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Hockenheim çok keyifli pistlerden birisi ve burada yarışmaktan her zaman büyük keyif aldım.

“Muhtemelen burada en çok aklımda kalan şey 2014 senesinde Alonso ile aramızdaki mücadeleydi. Bundan gerçekten büyük bir keyif almıştım.

“Özellikle ilk viraj çok hızlı ve genel anlamda pistin geçiş için çok elverişli olduğunu düşünüyorum. Stadyum bölümü de gayet hızlı ve burada yapmak çok eğlenceli olabiliyor.

“Üst üste üç yarışın ardından bir hafta ara vermek harikaydı. Yaz arasına kadar iki yarışımız kaldı ve sonrasında dinlenmek için iyi bir vaktimiz olacak. Umarım bu bölüme daha moralli girebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.