Vettel: F1’de yarışmak kişiliğimi anlatmıyor

Sebastian Vettel, kendisinin sadece Formula 1 pilot olarak tanınmasının doğru olmadığını ve bunun sadece bir iş olduğunu söyledi.

Vettel: F1’de yarışmak kişiliğimi anlatmıyor Formula1

Kendi evindeki Almanya Gp’sine Hamilton’ın 8 puan önünde giden Alman pilot, son olarak Silverstone’da kazanarak psikolojik üstünlüğü de eline geçirmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Formula 1 kesinlikle hayatımda en çok yer kaplayan şey, ama bu benim kişiliğimi yansıtmıyor. Her ne kadar birbirine bağlantılı olsalar da benim gerçek olduğum kişiyi açığa çıkarmıyor.

“Yaptığım işten dolayı kendimi özel hissetmiyorum. İnsanlar benim sıkıcı ve sakin bir hayat sürmemden bazen rahatsız olabiliyor, ama ben bundan gayet memnunum.

“Boş vakitlerimde evde yemek yapmak veya alışveriş gitmek gibi şeylerle ilgileniyorum. Normal zamanlarda metroyu ya da otobüsü kullanıyorum. Ben de herkes gibi normal bir insanım.

“Ben kendimi sporcu olarak görüyoruz, ünlü olarak değil. İnsanlar beni tanıyorsa bu Formula 1 izledikleri için oluyor, saçlarım çok havalı olduğu için değil. Bu da beni gayet mutlu ediyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.