Horner: Toro Rosso da aynı şartlarda yarışacak

Christian Horner, 2019’da Honda motoruna geçmelerinin ardından, Toro Rosso’nun bundan kötü şekilde etkilenmeyeceğini söyledi.

Horner: Toro Rosso da aynı şartlarda yarışacak Formula1

12 yıllık Renault anlaşmasını noktalayan ve Japon üretici ile anlaşan Milton Keynes merkezli takım, bu birliktelikten oldukça umutlu gözüküyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Honda’nın yaptığı tüm güncellemeler iki araçta da yer alacak. Toro Rosso da her şeyden eşit olarak yararlanacaktır.

“Sonuçta her ne kadar kardeş takım olsak da iki ekip de kendi savaşını veriyor ve geride kalmak istemiyoruz. Takımlar şampiyonasında kimsenin avantaj kaybetmesine izin veremeyiz.

“Avusturya ve Silverstone’da Honda’nın güncellemeler konusunda iyi bir adım attığını gördük. Çok iyi şekilde gelişiyorlar ve 2019’da her şeyin daha iyi olacağına eminim.

“Neler olacağını göreceğiz, umarım bu sezon sonuna kadar iyi bir iş yapıp rakiplerle aradaki farkı kapatırlar ve seneye daha güçlü bir başlangıç yapabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.