Ricciardo: Mercedes bu sene biraz daha zor durumda

Daniel Ricciardo, Mercedes’in eski yıllara göre dominasyonunun artık neredeyse ortadan kalktığını ve zor bir duruma düştüklerini söyledi.

Ricciardo: Mercedes bu sene biraz daha zor durumda Formula1

Son yıllarda sürekli kazandıkları Avusturya ve Silverstone Gp’lerinden toplamda 30 puan çıkarabilen Mercedes, takımlarda ve pilotlarda ikinci sırada bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Mercedes artık geçmiş yıllarda gördüğümüz kadar dominant değil. Bazı noktalarda stresten dolayı yanlış kararlar verdiklerini gördük.

“Yine de hala genel anlamda en iyi pakete sahip olduklarını düşünüyorum, ama üstlerine gidildiklerinde bazı noktalardaki kusurları daha çok ortaya çıktı.

“Bizim de hala her yarışta rekabetçi olacak hızımız yok. Zaten bu yüzden de şampiyonada Ferrari ve Mercedes’in gerisindeyiz. Onlar sezon boyunca her pistte rekabetçi olabiliyorlar.

“Max ile ben birbirimizden çok puan çalışıyoruz. Diğer takımlarda ise sadece Hamilton ve Vettel kazanıyor. Yarışlar kazanabilecek bir aracımız var ve bunun için pist üstünde biraz daha rekabetçi olabilmeliyiz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.