Perez Almanya’da temiz bir hafta sonu istiyor

Silverstone’da iki kere temas yaşayan ve zor bir yarış geçiren Sergio Perez, Almanya Gp’sinin kendisi için daha olaysız geçmesini istediğini söyledi.

Perez Almanya’da temiz bir hafta sonu istiyor Formula1

Son iki yıldır geri kalanların en hızlısı olan Force India, bu sezon özellikle Renault, Haas ve McLaren’in atağı ile geriye düşerken, son yarışlarda Sauber ile de zorlu mücadelelere girmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Silverstone’da yarışın ardından gelen ceza ile birlikte son puanı aldığım için mutluyum. Açıkçası bunu hak ettiğimizi düşünüyorum.

“Almanya’daki ilk önceliğimiz temiz bir yarış geçirmek olacaktır. Eğer sorunsuz bir yarış geçirirsek orta sıralarda rekabetçi olabiliriz. Daha önümüzde 11 yarış var ve her şey değişebilir.

“Her yarışta biraz daha iyi bir duruma geldiğimizi düşünüyorum. Bu yüzden hala takımlar şampiyonasındaki 4.’lük mümkün ve bunun için savaşacağız.

“Hockenheim harika bir pist. Burada yarışmak gerçekten çok güzel bir his veriyor. Almanya’yı ve yemeklerini de çok seviyorum. Hafta sonuna kadar buranın tadını çıkarmaya çalışacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.