Wolff: Hala en iyi araca sahibiz

Toto Wolff, son yarışlarda alınan kötü sonuca rağmen hala en iyi araca sahip olduklarını ve şampiyonluk için iyi durumda olduklarını söyledi.

Wolff: Hala en iyi araca sahibiz Formula1

Avusturya’da iki araçla birden yarış dışı kalan takım, Silverstone’da ise ilk turda Hamilton ile son sıraya düşmesine rağmen yarışı 2-4 olarak noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Üç haftalık üst üste yarışların olduğu periyotta ne yazık ki beklediğimiz puanları alamadık.

“Bunların çoğu bizim hatamızdan kaynaklanıyordu, bu yüzen üzgünüz. Yine de sonuçlar ne olursa olsun en hızlı araca sahiptik ve kalan yarışlarda işlerin yoluna gireceğine eminim.

“Sezonun ikinci yarısında daha çok sayıda yarış var ve başarıya aç olduğumuzu herkese göstermek istiyoruz. Sene içinde her şeyin kısa sürede değişebileceğini gördük.

“İki pilotumuz da bu sene oldukça istikrarlı ve güçlü bir performans sergiliyor. Sadece geçmiş yıllara göre daha fazla sorun yaşadık.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.