Hamilton 2 yıl daha Mercedes’te

Mercedes tarafından Lewis Hamilton ile 2 yıllık sözleşme imzalandığı açıklanırken, İngiliz pilotun yıllık 40 milyon pound alacağı belirtildi.

Hamilton 2 yıl daha Mercedes’te Formula1

Ricciardo ile birlikte ne yapacağı en çok merak edilen pilotlardan biri olan Hamilton, böylece tüm bu sorulara cevap vermiş olurken, Mercedes’ten daha iyi bir yerin olmadığını söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mercedes pilotu şöyle konuştu.

“Bu sözleşme yenilemesi aslında tamamen bir formaliteydi. Takımda kalacağımı Toto ile kış döneminde yaptığımız görüşmeler zamanında biliyordum.

“20 yıldır Mercedes ailesinin bir parçasıyım ve hiç olmadığım kadar mutlu olduğumu söylemeliyim. Geçmişe baktığımda çok sayıda güzel anımızın olduğunu görüyorum ve şimdi bunlara yenilerini ekleme vakti geldi.

“2013’ten bu yana birçok zafer elde etmemize rağmen, Mercedes’in hiç olmadığı kadar aç olduğunu görüyorum. Birlikte daha kazanacak çok yarışımız var.

“İçimdeki rekabetçi his hala orada ve kazanmak için elimden geleni yapacağım. Herkes çok çalışıp, bize rekabetçi bir araç vermek için uğraşıyor. Onları mutlu etmek istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.