Ocon takımın gelişiminden memnun

Esteban Ocon, Force India’nın son yarışlarda gösterdiği performanstan mutlu olduğunu ve bu yönde gitmeye devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Ocon takımın gelişiminden memnun Formula1

Son 5 yarışın 4’ünde puan almayı başaran Fransız pilot, böylece pilotlar şampiyonasında da takım arkadaşının 1 puan önüne çıkmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ocon şöyle konuştu.

“Yaz arasından önceki son iki yarışa hazırım. Son bölümde iyi bir tempomuz var ve bunu kalan yarışlara da taşımak istiyoruz.

“Hockenheim en iyi bildiğim pistlerden birisi ve burada hem DTM’de hem Formula 3’te yarışmıştım. Bu yüzden burada olmak benim için heyecan verici.

“Almanya’da yarışmak bana her zaman özel hissettiriyor. Çok sayıda seyircinin geldiğini görüyoruz ve spor bu şekilde çok daha eğlenceli oluyor.

“Yarış hafta sonunun bizim için güzel geçmesini bekliyorum. Uzun düzlükleri ve yavaş virajları olmasından dolayı aracımıza uyacağını düşündüğümüz bir yerdeyiz ve buradan mümkün olan en iyi puanlarla ayrılmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.