Horner: Aynı sonuçları Honda ile de alabilirdik

Christian Horner, 2019’da yarışacağı Honda motorunun Renault ile aynı yüzdelik dilimde olduğunu ve bu seneki sonuçları Japon üretici ile de alabileceklerini söyledi.

Horner: Aynı sonuçları Honda ile de alabilirdik Formula1

Red Bull’un doğru kararı verip vermediği hala tartışma konusu olurken, Christian Horner, verdikleri karardan dolayı pişman olmadıklarını ve Honda’ya güvendiklerini yineledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Açıkçası bu sene Honda motoru ile yarışıyor olsaydık da aynı yarışları kazanabilirdik diye düşünüyorum.

“Honda ile Renault’nun aynı %1’lik dilim içinde olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden verdiğimiz karardan dolayı bir pişmanlığımız yok.

“Hala Mercedes ve Ferrari’nin genel anlamda çok daha iyi durumda olduğunu kabul etmeliyiz, ama Honda tüm gücüyle çalışıyor ve bu açığı kapatacaklarına eminim.

“Renault her ne kadar iyi bir iş yapmış olsa da, artık müşterilerine önem vermenin yanında kendi takımına ağırlık verdiğini görüyoruz. Bu yüzden yollarımızı ayırmak için en doğru zamandı.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.