Salo: Cezalarda istikrarsızlıklar olabiliyor

Formula 1 hakemlerinden Mika Salo, son iki yarışta Ferrari pilotlarına verilen cezalar arasında istikrarsızlık olduğunu kabul etti.

Salo: Cezalarda istikrarsızlıklar olabiliyor Formula1

Fransa’da Bottas’a arkadan temas eden Vettel 5 saniyelik bir ceza alırken, İngiltere’de neredeyse aynı olayda Hamilton’a çarpan Raikkonen 10 saniye cezası almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Salo şöyle konuştu.

“Açıkçası Kimi ve Sebastian’ın temasları arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum.

“Ben olsam Raikkonen’e de İngiltere’deki olay sonucunda 5 saniye cezası verirdim. Dışardan baktığımızda iki olayın neredeyse aynı olduğunu görebiliyoruz.

“Diğer taraftan baktığımızda da Vettel’e verilen 5 saniyelik ceza biraz hafif kaçmıştı ve yarış sonrasında da bu çok konuşuldu. Muhtemelen bunun da etkisinde kalındığı için Kimi’nin cezası bu şekilde oldu.

“Tabii ki son birkaç senedir bu tarz tartışmalar çıkıyor ve ben de cezalar arasında istikrarsızlıklar olduğunu düşünüyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.