Vettel: Leclerc’in Ferrari için acele etmemesi gerekir

Sebastian Vettel, Alfa Romeo Sauber’in genç pilotu Leclerc’in Ferrari’ye geçmek için acele etmemesi gerektiğini söyledi.

Vettel: Leclerc’in Ferrari için acele etmemesi gerekir Formula1

Bu sezonki performansı ile dikkatleri üzerine çeken ve 2019’da Raikkonen’in yerine Ferrari koltuğuna aday gösterilen Monacolu pilot ile ilgili henüz alınmış kesin bir karar yok.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Ben Charles bir şekilde çok iyi bir kariyere sahip olacağını düşünüyorum. Bunun için gerekli her şeye sahip ve doğuştan gelen bir yeteneği var.

“Demek istediğim şu ki hiçbir şey için acele etmesine gerek yok. Genç yaştaki pilotların her şey kısa sürede başarmak istediklerini biliyoruz, ben de zamanında onun gibiydim.

“Gelecek sezonda kiminle yarışacağımı bilmiyorum ve bunu pek kafaya taktığım da söylenemez. Ben burada olacağım kim olursa olsun rekabete hazırım.

“Geride kalan yıllarda Kimi ile temaslarımız oldu, ama bu süreci çok iyi şekilde çözdüğümüzü düşünüyorum. Onunla olmak harika ve Kimi ile yarıştığım için çok mutluyum.

“Sonuçta bu benim verebileceğim bir karar değil ve neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.