Bottas 1 yıl daha Mercedes’te

Mercedes takımından bugün yapılan açıklamada Valtteri Bottas’ın 2019 için sözleşmesinin yenilendiği ve 2020 için de opsiyonun takımda olduğu belirtildi.

Bottas 1 yıl daha Mercedes’te Formula1

Takıma 2017 yılında katılan ve iyi bir iş yapan Fin pilot, bu sezon performansını arttırmış olsa da yaşadığı şanssızlıklardan dolayı bunu puanlara çok yansıtamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Gelecek sezonda da Mercedes’te yarışacağımın açıklanmasından dolayı çok mutluyum. Bunun Hockenheim’da olması da benim için çok önemliydi. Kariyerimdeki ilk yarış galibiyetimi 2007 yılında bu pistte almıştım.

“Bu sene kış döneminde iyi bir iş yaptık ve aracımızı geliştirmeyi başardık. Hala yapacağımı çok iş var ve ne yazık ki bu sene önemli puanları şanssızlıklarla kaçırmıştık. Bunu telafi etmeliyiz.

“Bu takımda yer aldığım için çok mutluyum, aynı zamanda Lewis gibi bir pilotla takım arkadaşı olmak da harika. Kalan yarışlarda tüm konsantrasyonumuzla çalışıp sezon sonunda şampiyon olmak istiyoruz.

“Benim amacım her zaman en iyisini yapmak ve bunun için de her şeyimi veriyorum. 2019’daki koltuğumun belli olmasının ardından artık daha motive olabilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.