Ricciardo grid cezası aldı

Daniel Ricciardo, Almanya Gp’si öncesinde yeni güç ünitesi parçalarına geçtiği için grid cezası alacak ve yarışa son sıradan başlaması bekleniyor.

Ricciardo grid cezası aldı Formula1

Takımdan yapılan açıklamada 3.MGU-K ve enerji depolama kontrol elektronik ünitelerine geçen Avustralyalı pilotun ikiyi geçtiği için ceza alıp en sona düşeceği belirtildi.

Henüz sadece bu iki parçayı değiştiren Ricciardo’nun MGU-H ve içten yanmalı motoru değiştirmediği ve bununla ilgili kararı antremanların ardından vereceği de açıklandı.

Eğer bu parçaları Hockenheim’da değiştirirse Red Bull pilotu için herhangi bir fazla ceza söz konusu olmazken, diğer yarışlarda yapması halinde tekrar büyük grid cezaları alacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner da şöyle konuştu.

“İlk antremanların ardından neler olacağını göreceğiz.

“Henüz diğer parçaların değişip değişmemesi gerektiğinden emin değiliz. Bunu gün içinde kesinleştirip bir hamle yapmak istiyoruz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.