Pilotlar yeni puan sistemine karşı çıkıyor

Liberty Media’nın önerdiği yeni puan sistemi için pilotlardan gelen tepkiler artarken genel izlenim bunun beğenilmediği yönünde.

Pilotlar yeni puan sistemine karşı çıkıyor Formula1

Puan alan pilotların sayısının arttırılmasının planlandığı yeni sistemde ya Moto Gp’deki gibi bir puanlama ya da 20 pilotun tamamının puan aldığı bir sistem düşünülüyordu.

Bu öneriye ilk karşı olan isim Fernando Alonso olurken, ilk 10’a giren pilotların yaşadığı heyecanın bu şekilde biteceğini belirtmişti.

Esteban Ocon da bu yönde bir açıklama yaparken şöyle konuştu.

“Mevcut puan sistemi bence gayet ilginç ve güzel.

“Zaten ilk 10’a girmek çok zor ve bunu başardığınızda ödül olarak puan alıyor olmak harika bir şey. Bu şekilde devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Romain Grosjean ve Charles Leclerc de aynı fikirde olurken, Monacolu pilot şu açıklamalarda bulundu.

“Başlarda kendime bu sistemin güzel olabileceğini söylemiştim. Özellikle arkalarda kalan takımlar 14 ve 15.olup puan alabileceklerdi.

“Yine de şu an düşündüğümde Fernando’nun fikirlerine katılıyorum. İlk 10’a girmek büyük bir mutluluk ve puanlar da bu şekilde verilmeli.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.