Vettel: Hamilton’ın yorumları biraz saçmaydı

Sebastian Vettel, Hockenheim’daki yarış öncesinde yapılan basın toplantısında Hamilton’ın kendilerine karşı taktik yapıldığı yönündeki açıklamalarının saçma olduğunu söyledi.

Vettel: Hamilton’ın yorumları biraz saçmaydı Formula1

Raikkonen’in 3.viraja gelirken lastiklerinin kilitlenmesi sonucunda temas ettiği İngiliz pilot 18.sıraya kadar gerilemiş, sonrasında ise yarışı 2.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Yarışın ardından o anki ruh haliyle böyle bir açıklama yaptığını düşünüyorum.

“Sonuçta biz yarışmaya çalışıyoruz ve kimseye bilerek çarpacak isimler değiliz, bu yüzden bana açıklamalar biraz saçma geldi.

“Yine de düşüncelerini bu şekilde dile getirmesi güzel bir şey. Mantıklı olsun ya da olmasın insanlar konuştuğu sürece her şeyi yoluna koyabilirler.

“Bu arada Lewis’i yeni sözleşmesinden dolayı kutlarım. Niye bu kadar uzun sürdü bilmiyorum, ama bu başından beri belliydi.

“Her zaman en iyilere karşı savaşmaktan keyif alıyorum ve Lewis de spor girdiğinden bu yana en iyi pilotlardan biri olduğunu gösterdi. Onunla yarışmak gayet eğlenceli.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.