Raikkonen ilginç bir yarış olmasını bekliyor

Kimi Raikkonen, Almanya’daki son yarışın ardından bazı şeylerin değiştiğini ve ilginç bir yarış olmasını beklediklerini söyledi.

Raikkonen ilginç bir yarış olmasını bekliyor Formula1

Hockenheim’a üst üste üç yarıştır podyuma çıkarak gelen Fin pilot, bu seriyi Almanya Gp’sinde de sürdürüp iyi bir sonuç almak istediğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Bir süredir bu pistte yarışmıyoruz ve son zamandan bu yana bazı şeylerin değiştiğini farkındayız. Yeni kurallar ve lastiklerle her şey daha farklı olacaktır.

“Burada ultra yumuşak lastiklerin nasıl bir performans sergileyeceğinden tam olarak emin değiliz. Eğer bugünkü gibi çok sıcak bir hava olursa lastiklerin herkesi çok zorlamasını bekliyorum.

“Burada olmak bana çok iyi hissettiriyor. Geçişlerin mümkün olduğu ve sürüşün de çok keyifli olduğu pistlerden birisi ve ilginç bir yarış olacağını düşünüyorum.

“Hafta sonunda yağmur ihtimali de var ve bu her şeyi değiştirebilir. Neler olacağını göreceğiz, umarım buradan güzel puanlarla ayrılabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.