Bottas Cuma gününden çok memnun değil

Valtteri Bottas, ilk antreman gününden tam olarak memnun ayrılmadığını ve daha yapacak çok işleri olduğunu söyledi.

Bottas Cuma gününden çok memnun değil Formula1

Antremanlardan önce Mercedes ile bir yıl daha yarışacağı 2020 için ise opsiyonun takımda olduğu açıklana Fin pilot, bu karardan dolayı çok ekstra mutlu olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Sözleşmeden dolayı çok mutluyum, bunun Hockenheim’da olması da benim için ayrıca iyi bir motivasyon oldu.

“Artık takım olarak önümüzü daha iyi göreceğiz ve tüm dikkatimizi şampiyonaya verebiliriz. Önümüzde çok zorlu 11 yarış olacak. Bunlardan en iyi şekilde ayrılmak istiyoruz.

“Araç rekabetçi gözüktü, ama diğerleri de oldukça iyi durumda. Onları yenmek için daha çok çalışmamız gerekiyor. Küçük farklar belirleyici olacaktır.

“Genel olarak iyi olsak da tam olarak Cuma gününden memnun ayrıldığımı söyleyemem. Lastiklerin aşırı ısınması sorunu yaşadık ve yarışta da böyle bir durum olursa bu işleri karıştıracaktır. Bu konuda bir şeyler yapmamız gerekiyor.

“Antremanlardan sonra elimizde çok sayıda veri birikti ve bunları en iyi şekilde analiz edip, sıralama turlarına hazır olmalıyız. Ufak bir gelişme çok şey fark ettirecektir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.