Ricciardo: Önceliğimiz yarış hazır hale gelmekti

Daniel Ricciardo, ikinci antremanları tamamen yarış ayarları üzerine geçirmelerinin ardından, buna odaklanmak zorunda olduklarını, sonuçta yarışa en sondan başlayacağını garanti olduğunu söyledi.

Ricciardo: Önceliğimiz yarış hazır hale gelmekti Formula1

İlk antremanları zirvede noktalayan Avustralyalı pilot, ikinci antremanlarda hiç ultra yumuşak lastiklerle tur atmamış ve seri halinde turlar atıp yarışa yönelik hazırlık yapmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Aracın yarış temposunda oldukça memnunum. Sabah bölümünde de tek turda Max ile birlikte oldukça rekabetçi gözüktük.

“Güç ünitesi parçalarını değiştirdiğim için yarışa gridin en gerisinden başlayacağım ve bunun için sıralama turlarına yönelik bir şey yapmak mantıklı değildi. Biz de ikinci antremanların tamamını yarış temposuna ayırdık.

“Pazar günü birçok araç geçmemiz gerekecek ve buna hazır olduğumuzu hissediyorum. Bir aracımız önlerde diğeri ise arkada olacak, ama bu yarış motivasyonumuzu düşürmeyecektir.

“Buraya gelirken ceza alabileceğimizin farkındaydım ve kendimi buna hazırladım. Umarım bol geçişli ve eğlenceli bir yarışa yardım edebilirim. Benim için de keyifli geçmesini bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.