Raikkonen: Güçlü bir hafta sonu geçireceğimizi düşünüyorum

Kimi Raikkonen, antremanların ilk gününde geride kalmalarına rağmen yeterli hıza sahip olduklarını ve güzel bir hafta sonu geçirmek istediklerini söyledi.

Raikkonen: Güçlü bir hafta sonu geçireceğimizi düşünüyorum Formula1

Günü lider Verstappen’in 0.342 saniye gerisinde 5.sırada noktalayan Fin pilot, hala geliştirecekleri çok şey olduğunu ve ümitsiz olmadığını belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Cuma günleri test amaçlı kullanabildiğimiz tek gün ve bu yüzden çok sayıda farklı ayar deneyip hangisinin daha iyi olduğunu belirliyoruz.

“Elimizde birçok veri var ve sıralama turlarından önce hepsini analiz edip, bu bölüme en hazır şekilde gitmeye çalışacağız.

“Sıralama turlarında şartların düne göre biraz daha farklı olması bekleniyor. Eğer Pazar günü de antremanlarda olduğu gibi sıcak olursa, bu lastikleri çok zorlayacaktır.

“Avusturya’daki gibi bir yarış olabilir, ama burada her şey çok kısa süre içinde değişiyor ve neler olacağını göreceğiz. Lastikleri daha iyi kontrol eden takımlar avantajlı olacaktır.

“Her şeye rağmen öndekilerin yakın olmasını bekliyorum. Kolay bir hafta sonu olmayacak.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.