Hamilton zorlu bir hafta sonu bekliyor

Almanya Gp’si ilk antreman gününü çok küçük farkla ikinci sırada tamamlayan Lewis Hamilton, üç takımın içinde olduğu zor bir mücadele beklediğini söyledi.

Hamilton zorlu bir hafta sonu bekliyor Formula1

Hockenheim’da tekrar yarışmanın kendisini çok mutlu ettiğini de belirten İngiliz pilot, keyifli bir yarış beklediğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Hockenheim’da olmak gerçekten harika. Bu pisti çok seviyorum ve hafta sonu boyunca mümkün olduğunca eğlenmeye çalışacağım.

“Havanın çok sıcak olması araç içinde bizi biraz zorladı, ama buna hazırlıklıydık. Çok kısa ve teknik bir pistte yarışacağız. Bunun için ayarları çok iyi kurmak gerekiyor.

“Araç oldukça iyi hissettirdi. Red Bull ve Ferrari ile çok yakın olmayı bekliyoruz. Burada lastikleri yüksek sıcaklıklarda anlamak çok kritik olacaktır, bunun üzerinde çalışıyoruz.

“Her şeyimizi verip mücadele etmeliyiz. Sıralama turlarında önde olmak yarış için çok önemli olacaktır. Neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.