Verstappen: Bu kadar hızlı olmayı beklemiyordum

Max Verstappen, ilk sırada tamamladığı günün ardından bu kadar hızlı olmayı beklemediğini ve sonuçtan memnun olduğunu söyledi.

Verstappen: Bu kadar hızlı olmayı beklemiyordum Formula1

Sabah seansını 3.sırada noktalayan Hollandalı pilot, öğleden sonra tempoyu arttırmış ve Hamilton’ın 0.026 saniye önünde ilk sırada yer almıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Genel olarak güzel bir Cuma gününü geride bıraktık. Aracın dengesi çok iyiydi ve bu da bizi zirveye taşıdı.

“Açıkçası hafta sonuna bu kadar rekabetçi başlamak bizi biraz şaşırttı, ama bunun daha sadece antremanlar olduğunu unutmamalıyız. Sıralama turlarında diğerleri daha iyi bir konuma geleceklerdir.

“Yine de beklediğimizden iyi durumdayız ve bu da hafta sonundan beklentilerimizi biraz olsun arttırdı. Hava durumunun nasıl olduğuna da bakmalıyız. O da kritik bir rol oynayacaktır.

“Yarış temposu konusunda antremanların ilk gününde çok bir deneme yapamadım, ama araçta kendimi çok iyi hissediyorum ve iyi durumda olduğumuza eminim.

“1.ve 3.sektörlerde oldukça hızlıyız. Umarım Cuma günündeki hızımızı sıralama turları ve yarışa da saklayabiliriz. Buradan iyi puanlarla ayrılmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.