Vettel: Tek turda biraz daha gelişebiliriz

Sebastian Vettel, Cuma gününde araçta gayet memnun olduğunu ve şimdi tek turda biraz daha hızlanmaya odaklanacaklarını söyledi.

Vettel: Tek turda biraz daha gelişebiliriz Formula1

Üç lastik hamurunu da kullandıklarını belirten Alman pilot, hepsinden iyi sonuçlar aldıklarını ve eksik yönlerini geliştirmeleri halinde çok rekabetçi olacaklarını söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Araç ilk gün oldukça iyiydi. Genel anlamda normal bir Cuma günü geçirdiğimizi düşünüyorum. Antremanlarda mümkün olduğunca farklı şey denedik ve bunlardan en iyisini seçeceğiz.

“Özellikle lastiklerden çok memnun kaldım. 3 hamuru da test etme şansımız oldu ve hepsiyle güzel bir tempomuz vardı. Bu yarış için çok önemli olacaktır.

“Şimdi diğerlerine göre neredeyiz ve nerelerde kaybediyoruz, bunu anlamamız lazım. Araç gayet iyi durumda ve sıralama turlarına kadar tempomuzu arttırabileceğimize inanıyorum.

“Cuma gününde hava çok sıcaktı ve bugün böyle olmasını beklemiyoruz. Bu yüzden değişen şartlara da hızlı şekilde adapte olmalıyız.

“Yağmurlu bir gün bekliyorum, ama muhtemelen Pazar günü hava açık olacaktır. Burada bol sayıda Ferrari bayrağını görmek çok heyecan verici bir şeydi. Birçok insan bizi desteklemeye geldi ve onlara güzel bir sonuç armağan etmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.