Alonso: Geleceğime sahilde karar vereceğim

Fernando Alonso, geleceği ile ilgili kararı yaz arasında vereceğini ve daha önce kimsenin bir şey beklememesi gerektiğini söyledi.

Alonso: Geleceğime sahilde karar vereceğim Formula1

Mercedes pilotlarının belli olması ile birlikte puzzle taşları bir bir yerine otururken, çifte dünya şampiyonunun da kendisine daha iyi bir koltuk bulma şansı oldukça azalmış oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Açıkçası geleceğimle ilgili Haziran ve Temmuz ayında bir şeyler düşünmeye vaktim olmadı. Neredeyse her hafta sonunda yarışmak zorunda kaldım.

“Muhtemelen Ağustos ayında sahilde güneşlenirken, geleceğimle ilgili bir şeyler düşünmeye başlayacağım.

“Ne karar vereceğimle ilgili henüz kafamda bir şey belli değil. Bu yüzden kimsenin yaz arasından önce bir beklenti içine girmesini beklemiyorum.

“Doğru zaman geldiğinde bunu herkesle paylaşacağım. Şu an için beklemenin en doğrusu olduğunu düşünüyorum. Bu kadar yoğunluğun içinde zaten geleceğimi düşünmek çok doğru olmazdı.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.