Vettel: Hamilton’ın durumuna üzüldüm

Sebastian Vettel, şampiyonadaki rakibi Lewis Hamilton’ın yaşadığı sorundan dolayı gerçek anlamda üzüldüğünü ve kendisini savaşta yalnız hissettiğini söyledi.

Vettel: Hamilton’ın durumuna üzüldüm Formula1

Hidrolik sorunu ile yolda kalan İngiliz pilot, Q1’in sonlarına doğru aracını durdurmuş ve pite kadar itmeye çalışmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Lewis’e olanları gördük, ama tam olarak ne sorunu yaşadığını bilmiyorum.

“Asıl yarış yarın ve neler olacağını orada göreceğiz. Benim açımdan çok güzel bir seanstı ve ilk sırada yer aldığım için oldukça mutluyum.

“Her zaman limitleri zorlayıp mümkün olan en iyi sonucu almaya çalışıyoruz. Lewis’in başına gelenlere üzüldüm ve bunu tüm kalbimle söylüyorum.

“Bazen piste çıktığınızda araçtan iyi bir his alırsınız ve her şeyin sizin elinizde olduğunu anlarsınız. Açıkçası bugün de işler benim için böyle gelişti ve rahat bir pole elde ettim.

“Dün gece çok yoğun bir çalışma yaptık ve aracın geldiği yerden dolayı mutluyum. Umarım yarışta da sorunsuz bir iş çıkarır ve kazanabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.