Hamilton: Ne yazık ki böyle şeyler olabiliyor

Lewis Hamilton, Almanya Gp’si sıralama turlarında yaşadığı sorundan dolayı hayal kırıklığı yaşadığını ve böyle şeylerin sporun bir parçası olduğunu söyledi.

Hamilton: Ne yazık ki böyle şeyler olabiliyor Formula1

Q1’in sonlarında hidrolik problemi ile kalan İngiliz pilot, sıralama turlarında 14.sırada yer almış ve şampiyonadaki rakibi Vettel ise ilk sıranın sahibi olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Bu kesinlikle hazmetmesi kolay bir şey değil, ama ne yazık ki artık yapabileceğimiz bir şey yok. Şimdi tüm gücümüzle yarışa hazır olmalıyız.

“Yarın savaşmak için önümüzde uzun bir yarış olacak ve henüz bir şeyin bittiğini düşünmüyorum. Silverstone’a göre şansımın biraz daha fazla olduğuna inanıyorum.

“Kerbleri kullanmam soruna sebep olmadı. Sanırım o virajda dışarı taşmadan önce sorun ortaya çıktı ve bununla ilgili pek yapabileceğim bir şey yoktu.

“Yağ sızıntısı olduğunu gördüm ve kenara çekmem gerektiğini biliyordum. Neler olursa olsun pes etmeyeceğim. Umarım her şey yarışta daha iyi gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.