Wolff: Bir elimiz bağlı şekilde savaştık

Toto Wolff, Lewis Hamilton’ın Q1’in sonlarında sorun yaşayıp elenmesinin ardından bir ellerinin bağlandığını ve Ferrari ile savaşamadıklarını söyledi.

Wolff: Bir elimiz bağlı şekilde savaştık Formula1

Q3’te güzel bir tur atsa da Vettel’in 0.2 saniye gerisinde kalan Bottas 2.sırada yer alırken, Hamilton ise yarışa 14.sıradan başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Valtteri son turunun özellikle son sektöründe harika bir iş yaptı ve çok mega bir derece elde etmeyi başardı, ama buna rağmen Vettel’in gerisinde kaldık.

“Açıkçası Ferrari bizden bir adım daha önde duruyor ve bu konuda bir şeyler yapmalıyız. Bir pilotumuzun geride olması da bizi stratejik anlamda zorlayacaktır.

“Silverstone’da da gördüğümüz gibi Lewis’in hızlı şekilde yukarılara yükselmesini bekliyoruz. Hockenheim geçişe oldukça elverişli bir pist ve bunu değerlendirmeliyiz.

“Zorlu bir yarış bizi bekliyor. Yarış temposunda Red Bull da dahil olmak üzere üç takımın da çok yakın olduğunu gördük. Hava durumunun nasıl olacağı da önemli olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.