Ricciardo: İyi vakit geçireceğimi düşünüyorum

Daniel Ricciardo, en arkadan başlayacağı Almanya Gp’sinde bol bol geçiş yaparak eğlenmeye çalışacağını söyledi.

Ricciardo: İyi vakit geçireceğimi düşünüyorum Formula1

Güç ünitesi parçalarını değiştirdiği için ceza alan ve yarışa son çizgiden başlayacak olan Avustralyalı pilot, Q1’in ardından tekrar piste çıkmamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Yarışa ne olursa olsun son çizgiden başlayacağımız için, Q2’de piste çıkıp lastikleri boşuna kullanmak istemedik.

“Eğer iyi bir tur atsaydım, yarışa o lastiklerle başlayacaktım ve bu da stratejik anlamda bize zarar verebilirdi, şimdi daha esnek bir plana sahibiz.

“Sıralama turlarının kuru zeminde geçmesine sevindim. Böylece diğerleri bol bol lastik kullandı ve yarışta onlara karşı daha agresif olabiliriz. Burada her zaman sürprizlere açık olmak gerekiyor.

“Biraz şansın yardımıyla podyum mümkün olabilir. Tabii ki çok uzak bir ihtimal, ama imkansız değil. elimizden gelen her şeyi piste verip, neler olacağını göreceğiz.

“Lewis’in benim kadar mutlu olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta benim bu cezayı alacağım belliydi ve onunki biraz sürpriz oldu. Yine de ikimizde yarışta eğlenmeye çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.