Alonso: 11.’lik küçük bir pole pozisyonu gibiydi

Fernando Alonso, 11.sırada tamamladığı Almanya Gp’si sıralama turlarının ardından mutlu olduğunu ve küçük bir pole pozisyonu kazandıklarını söyledi.

Alonso: 11.’lik küçük bir pole pozisyonu gibiydi Formula1

Q1’den son anda kurtulana ve Q2’ye geçen İspanyol pilot, burada kendisini Q3’e atacak turu yapamadı ve 11.en hızlı dereceyi elde etmiş oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“11.sıradan dolayı kesinlikle çok mutluyum. Geri kalanların pole pozisyonunu elde etmiş gibi hissediyorum.

“Yarışa istediğimiz yarışla başlama hakkımız olacak ve burada güzel puanlar almak için iyi bir şansımız olabilir. Zaten neredeyse puan barajında yarışa başlayacağız.

“Yakın bir mücadele olmasını bekliyorum. Bu sezon genel olarak yarış temposunda diğerleriyle daha çok rekabetçi edebiliyorduk ve bu yüzden iyi bir sonuç mümkün olabilir.

“Araç iyiye gitmeye devam ediyor. Yeni parçalarımız iyi bir his verdi ve performans olarak da istediklerimizi almayı başardık.

“Yine de herkesin geliştiğini unutmamalıyız. Durmandan çalışmalıyız ve ancak bu şekilde rakiplerimizle mücadele edebiliriz. Umarım sorunsuz bir yarış olur ve burada güzel puanlar çıkarabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.