Bottas: Pole bizim elimizde değildi

Valtteri Bottas, Almanya Gp’si sıralama turlarında iyi bir iş yapmasına rağmen, pole pozisyonunun kendi ellerinde olmadığını söyledi.

Bottas: Pole bizim elimizde değildi Formula1

Q3’teki son hakkında çok iyi bir tur atan Fin pilot, geçici olarak ilk sırayı elde etse de sonradan gelen Vettel 0.2 saniye farkla pole pozisyonunun sahibi olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“İyi bir tur attığımı hissettim, özellikle son sektörde her şey kusursuzdu, ama yine de pole pozisyonu için yeterli olmadı.

“Yarış temposunda çok yakın olduğumuzu biliyorum, bu yüzden çok zorlu bir yarış bizi bekliyor. Stratejik hamleler de kazananı belirleyebilir.

“Kalkışımızı geliştirmek için çok çalışıyoruz, ama bu sezon Ferrari pilotlarının bu konuda da çok iyi olduğunu gördük. Bir şekilde öne geçmek ya da en kötü yerimi korumak istiyorum.

“Lewis’in sıralama turlarına erken veda etmesi hiç iyi olmadı. Yine de arkalardan tırmanacak hızı olduğuna eminim. Onun için de zor bir yarış olacaktır.

“Hockenheim Mercedes’in evinde yarıştığı pistlerden biri ve elimden geleni yapıp, takıma iyi bir sonuç kazandırmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.