Verstappen: Daha iyisi mümkün değildi

Max Verstappen, 4.sırada noktaladığı Almanya Gp’si sıralama turlarının ardından daha iyisinin mümkün olmadığını söyledi.

Verstappen: Daha iyisi mümkün değildi Formula1

Düzlüklerde çok vakit kaybeden Red Bull’da, Ricciardo ve Hamilton’ın gerilerden başlayacak olmasını iyi değerlendiren Hollandalı pilot, podyuma çıkmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“4.’lük bizim için mümkün olan en iyi sonuçtu. Gerçekçi olmak gerekirse yeteri beygir gücüne sahip değiliz ve bunun de cezasını çekiyoruz.

“Araçtan her şeyi çıkardığımı düşünüyorum ve bu yüzden de mutluyum. Oldukça iyi bir tur olduğuna inanıyorum. Buraya beni desteklemeye gelen seyircilere de çok teşekkür ederim.

“Hedefimiz yarışa yumuşak hamurla başlamaktı, ama o anda çıkan kırmızı bayraklardan dolayı bunu yapamadık. Tekrar piste çıkmasak da derece bana yetecekti, ama her şeyi garantiye almak istedik.

“Önümüzde uzun bir yarış olacak. Yarış temposunda diğerleriyle çok yakınız ve ön tarafta zorlu bir mücadele olmasını bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.