Drama dolu yarışta zafer Hamilton’ın

Lewis Hamilton 14.sırada başladığı Almanya Gp’sinde Sebastian Vettel’in de kalmasının avantajını kullandı ve çok önemli bir zafer elde etmiş oldu.

Drama dolu yarışta zafer Hamilton’ın Formula1

İlk pit stopların hemen ardından gelen yağmurda pilotların bir kısmı yağmur lastiklerine geçse de şiddetini arttıran yağmur sonrasında herkes tekrar pite girip slick lastiklere döndü.

Bunun ardından tekrar şiddetini arttıran yağmur altında stadyum bölgesinde aracını durduramayan Vettel, çakıllara çıktı ve ardından da bariyerler çarparak kendi evindeki ilk galibiyetine veda etmiş oldu.

Bu olayların arasında Hamilton liderliğe yükselirken, Bottas 2.ve Ferrari’nin Fin pilotu Kimi Raikkonen ise damalı bayrağı 3.sırada geçti.

Max Verstappen de ilk yağmur sırasında kumar oynayan pilotlar arasında yer alırken, sonrasında tekrar pite girince, şiddetini arttıran yağmurdan faydalanma şansını kaçırdı ve yarışı 4.sırada tamamladı.

Geri kalanların en iyisi güzel bir strateji ile Hulkenberg olurken, onu Force India pilotları Sergio Perez ve Esteban Ocon izledi.

Grosjean 6.sırada başladığı yarışta stratejik hamleler konusunda iyi bir iş yapamayan Haas’ı 8.sıraya taşırken, ilk 10’u tamamlayan diğer isimler ise Ericsson ve Sainz oldular.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.