Hamilton: İnancımı hiç kaybetmedim

14.sırada başladığı yarışta değişken şartlara iyi uyum sağlayan ve damalı bayrağı ilk sırada geçen Lewis Hamilton, inanmayı hiç bırakmadığını söyledi.

Hamilton: İnancımı hiç kaybetmedim Formula1

Sıralama turlarında hidrolik sorunu yaşayan ve 14.sırada kalan İngiliz pilot, hatasız götürdüğü yarışta eline geçen şansı çok iyi kullandı ve şampiyonada da 14 puan farkla liderliğe yükselmiş oldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Gerçekten çok zordu. Başladığım yerden kazanmak pek mümkün gözükmüyordu, ama her zaman inanmanız gerekiyor, yarıştan önce çok dua ettim.

“Beni destekleyen çok kişi vardı ve onlar için kazanmak istedim. Araç da bugün muhteşemdi, her tur zorlamaya ve inanmaya devam ettim. Rüyalarım gerçek oldu, kesinlikle muhteşem bir yarıştı.

“Gerçekten şampiyonadaki liderliği şu an düşünemiyorum, ama şartlar çok zordu. Yağmur başladığında iyi bir pozisyonda olacağımı düşünüyordum, ama ne olacağı belli değildi.

“Güvenlik aracından sonra arkadakilerin daha iyi bir lastiği vardı, ama işler istediğim gibi gitti. Takıma çok teşekkür ederim. Benim onlara inancım ve onların bana olan inancı hiç değişmeyecek.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.