Raikkonen: Bizim günümüz değildi

Kimi Raikkonen, hafta sonu boyunca iyi durumda olduklarını ve kazanmayı istediklerini ifade ederken, buna rağmen işlerin istediği gibi gitmediğini söyledi.

Raikkonen: Bizim günümüz değildi Formula1

Yarışa 3.sıradan başlayan Fin pilot, bir ara liderliğe yükselse de sonrasında takım emri ile Vettel’in gerisine düşmüş, yağmurda ise 3.’lüğe gerileyip damalı bayrağı burada görmüştü.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“O anda hızlıydım ve iki pit stop yapmayı da göz önünde bulunduruyorduk. Sonrasında takımdan böyle bir karar geldi ve ben de işimi yaptım.

“Şartları tam olarak bilmiyorduk ve neler olacağını tahmin etmek de hiç kolay değildi. Yağmur gelince pist çok kaygandı, tur bindirirken önümdekilerden biri tam olarak yol vermedi ve beni engelledi. Sonrasında da Bottas’a geçildim.

“Yapacağım bir şey yoktu, kolay bir yarış değildi ve haya kırklığı yaşıyoruz. Ben sadece kendi aracımı sürüyorum ve diğerleri nasıl hissetti bilmiyorum. Geçiş çok zordu ve yol tutuşu yakalamak için savaşmak gerekiyordu. Bazen de bununla ilgili sorunlar yaşadık, ama ne yazık ki artık yapabileceğimiz bir şey yok.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.