Almanya’da günün pilotu Hamilton oldu

Yarışa 14.sıradan başlayan ve dramadan çok iyi yararlanıp, damalı bayrağı ilk sırada geçen Lewis Hamilton, Almanya Gp’sinde günün pilotu seçildi.

Almanya’da günün pilotu Hamilton oldu Formula1

Yağmur gelene kadar pite girmemek için zorlayan İngiliz pilot, lastiklerinin iyice bitmesiyle pite girerken, 1 tur sonra gelen yağmurda iyi bir sürüş yaptı ve öndekilerle arayı kapatmayı başardı.

Yağmurun şiddetini arttırdığı bölümde Vettel’in aracın kontrolünü kaybedip stadyum bölümünde kaza yapmasıyla birlikte galibiyet kokusunu alan İngiliz pilot, öndekiler pite girince liderliğe yükseldi ve bir daha arkasına bakmadı.

Bu galibiyetle birlikte hem Mercedes hem de Hamilton şampiyonada liderliğe yükselirken, İngiliz pilot yaz arasından bir yarış önce en yakın rakibi Vettel ile 17 puanlık bir fark yapmış oldu.

2018 günün pilotu ödülleri

Avustralya Gp – Fernando Alonso

Bahreyn Gp – Pierre Gasly

Çin Gp – Daniel Ricciardo

Bakü Gp – Charles Leclerc

İspanya Gp Lewis Hamilton              

Monaco Gp – Daniel Ricciardo

Kanada Gp - Sebastian Vettel

Fransa Gp - Sebastian Vettel

Avusturya Gp - Max Verstappen

Britanya Gp - Lewis Hamilton

Almanya Gp - Lewis Hamilton

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.